COFFEEIN Peru El Palto zrnková káva 200g

Kód: 6106
Novinka Množstevní sleva
Značka: COFFEEIN
172 Kč 142 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
23.5.2024

Peru leží na západním pobřeží Jižní Ameriky. Podnebí země je velmi rozmanité a můžeme zde nalézt tropické podnebí ve východní nížině a poušť na západě země podél pobřeží. Z hlediska kávy je ale nejdůležitější oblast pohoří And. Právě na východních svazích tohoto pohoří se pěstují kávovníky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V Peru se pěstuje výlučně jen Arabika, a to hlavně odrůdy Typica a Caturra. Až 95% kávy je od drobných farmářů, kteří vlastní jen 2 - 3 ha půdy. Většinou se jedná o farmářské rodiny s dlouhou tradicí pěstování kávovníků. Jelikož se jedná o drobné farmáře, tak své dokonale červené třešně předávají do zpracovatelské stanice, která od nich třešně vykupuje za férové ceny. Zpracovatelská stanice Juan Marco El Palto, ze které máme tuto kávu, obdržela již různé certifikace a jejich dlouhodobým cílem je pravidelně se účastnit v Cup of Excellence a získávat přední umístění.

100% Arabika
Odstín pražení: Full City
Velikost balení: 200 g (zrnková káva)
etiketa je vyrobena z recyklovaného kávového odpadu
Chuť kávy

Tělo kávy je mohutné a silné. V chuti dominují sládké a čokoládové tóny s podtónem kakaa. Duchuť je mírná acidní a hořká, připomínající kůru pomeranče a grapefruitu.
Původ kávy

Kávovníky odrůdy Caturra, Typica a Catimor se pěstují v Peruánských Andách, v regionu El Palto, ve vulkanické půdě, v nadmořské výšce 1300 – 1800 m nm. m. Káva je zpracována mokrou metodou a následně sušena na slunci. Ruční sběr i třídění.


Další informace

REGION: El Palto

FARMA: drobní farmáři z regionu

ZPRACOVATELSKÁ STANICE: Juan Marco El Palto

PŮDA: vlkanická, bohatá na minerály

Odrůda: Caturra / Typica / Catimor

ZPRACOVÁNÍ: mokré, sušené na slunci

NADMOŘSKÁ VÝŠKA: 1300 – 1800 m nl. m.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: