Nejlepší jídla pro děti na prázdniny: Jednoduché, rychlé a zdravé!

Prázdniny provázejí také mnohé výlety s dětmi, které by měly pravidelně jíst. Zapomínat byste proto neměli ani na zdravé jídlo, které jim je třeba připravit. To jim můžete přichystat na různé výlety, popřípadě jej uvařit na doma, zatímco jste vy v práci.

Nic není horší než to, když se vaše děti stravují během letních prázdnin nezdravě. Měly by se totiž hodně hýbat ak tomu potřebují i dostatečné množství živin a vitamínů. To jim nezabezpečí polotovary ani jídla z fastfoodů. Proto byste si měli předem promyslet strategii, co budete vašim dětem vařit a na jaký styl jim to budete připravovat.

Abychom vám to usnadnili, přinášíme vám přehled jídel na letní prázdniny, které se určitě vyplatí vyzkoušet. Děti si je zamilují a vy budete spokojeni, že jim dáváte skutečně výživné potraviny.

Najlepšie jedlá pre deti na prázdninyac

Kreativitě se meze nekladou

Nejlepší je, pokud jednotlivé potraviny a jídla obměňujete. Lze je totiž připravovat na mnoho způsobů. Vaše děti potřebují neustále jiné živiny a vitamíny. I z toho důvodu byste měli jídla vždy připravovat na jiný způsob. Kreativitě se tak v tomto případě meze nekladou.

Doporučujeme vám připravit si jídelníček na celý týden předem, abyste věděli, co budete vařit. Můžete si tak spíše nakoupit potřebné potraviny a nebudete tak ve stresu, že nevíte, co připravíte vašim dětem. Neváhejte si navrhnout snídani, oběd i večeři, abyste vždy měli kompletní jídelníček.

Zelenina a ovoce nesmí chybět

Pravděpodobně vám je jasné, že zelenina a ovoce musí být zakomponovány v jídelníčku vašich dětí. Právě v těchto potravinách se nachází velké množství živin, minerálů a vitamínů různého druhu. Zeleninu můžete podávat syrovou, popřípadě ji tepelně upravit. Výborným řešením je grilovaná nebo uvařená zelenina, například jako příloha k masu nebo rybě.

Co se týče ovoce, můžete jej podávat k snídani, popřípadě na svačinu a odpolední svačinu. Připravit můžete různé lehké saláty, ze kterých se vaše děti nasytí a zároveň jim budou dodány všechny výživné látky. Zeleninu a ovoce byste tak rozhodně měli zakomponovat do jídelníčku. Je dobré, když děti již odmalička učíte jíst tyto potraviny na různé způsoby. V opačném případě by se jim to mohlo znechutit a nevěděli by si k těmto zdravým pochutinám najít cestu.

Najlepšie jedlá pre deti na prázdninya

Kuřecí maso pro přírodní způsob

Velkým benefitem kuřecího masa je, že jej můžete dělat na řadu způsobů. V létě se ho však nedoporučuje smažit. Pro vaše děti by to mohlo být v teple velmi obtížné jídlo, ze kterého by jim mohlo přijít nevolno. Proto raději zvolte přípravu na přírodní způsob. Kuřecí maso můžete uvařit ve vodě, popřípadě jej ugrilovat na pánvi nebo zapéct v troubě.

Maso určitě nemusíte solit. Postačí, pokud přidáte bylinky. Nejlepší, pokud jsou čerstvě vypěstovány. Jedná se například o bazalku, medvědí česnek nebo rozmarýn. Kuřecí maso nabere úplně jiný rozměr a vaše děti si jistě pochutnají.

Jaká příloha je vhodná?

Co se týče přílohy k masu, zvolit můžete rýži, zeleninový salát nebo bramborovou kaši. Určitě jako přílohu nedávejte vašim ratolestem hranolky. Ty jsou obtížné a obsahují spoustu tuků. Zeleninový salát můžete udělat na mnoho způsobů.

Výborným řešením je pokud jako dresink použijete olivový olej. Nedoporučuje se v tomto případě zvolit majonézu, která by mohla být přes teplé dny velmi těžká na žaludek.

Najlepšie jedlá pre deti na prázdninyab

Ryby jako správná volba

Chcete-li vašim dětem připravit chutné a zdravé jídlo na léto, skvělým řešením je ryba. Množství dětí zbožňuje lososa, který lze opět připravit na mnoho způsobů. Můžete jej tepelně upravit na másle a bylinkách. Jako přílohu je vhodné zvolit právě zeleninový salát a budete tak mít hotovo jednoduché a zároveň vysoce výživné jídlo.

Proto neváhejte a nechte se i vy inspirovat těmito chutnými jídly na léto pro vaše ratolesti. Věřte či ne, určitě si je zamilují a vy tak budete mít ze sebe ten nejlepší pocit. Vašim dětem totiž dáte přesně to, co potřebují.