Superstrava Super Hair & Nail & Skin Strawberry 10g

Kód: 6473
Množstevní sleva
Značka: Superstrava
30 Kč 25 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
18.4.2024

Doplněk stravy Super Hair Nail Skin je složen z minerálů a vitamínů prospěšných pro celkové zdraví člověka. Bohatý obsah aktivních látek jako je zinek, vitamín C, biotin a selenium napomáhá ke zdravému růstu nehtů a vlasů, také k jejich rychlejší obnově a regeneraci.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kolagenový doplněk stravy obsahuje bioaktivní kolagenové peptidy, které jsou součástí proteinů. Tyto peptidy jsou nezbytné při různých biologických procesech spojených se zdravým stravováním.

Collagen Peptides je nejen vhodný pro výživu vlasů a nehtů, ale také pro kloubní výživu a výživu kostí. Také pečuje o zdraví vaší pokožky, díky aminokyselinám. Jedná se například o kyselinu hyaluronovou, která udržuje pleť hydratovanou a dodává jí pružnost.

Složení:

ORAFTI Inulin z čekanky (Oligofructose Cichorium intybus kořen), VERISOL Bioactive Collagen Peptides, Kolagen hydrolizovaný hovězí izolát, Dračí ovoce/ Pytahaya prášek, Kyselina citronová/ glakosidy stevioulu- stevia, • MSM BEAUTY VITAMIN PREMIX, Přírodní aroma jahoda

Obsah aktivních látek na 1 porci / 10 gramů

Obsah aktivních látek

10 g (denní dávka)

Doporučená denní dávka (%)

ORAFTI Inulin z čekanky (Oligofructose Cichorium intybus kořen)

3500 mg

Není stanovena

VERISOL Bioactive Collagen Peptides

2500 mg

Není stanovena

Kolagen hydrolizovaný hovězí izolát

2300 mg

Není stanovena

Dračí ovoce / Pytahaya prášek

600 mg

Není stanovena

Kyselina citrónová / glykosidy steviolu

600 mg

Není stanovena

MSM methylsulfonylmetan / minerál

300 mg

Není stanovena

Kyselina hyaluronová (hyaluronic acid 90%)

100 mg

Není stanovena

BEAUTY VITAMIN PREMIX

100 mg

50% ODD

Přírodní aroma jahoda

100 mg

Není stanovena

 

 

86 mg BEAUTY VITAMIN PREMIX obsahuje tyto vitamíny a minerály

min. obsah v 1 porci

Doporučená denní dávka (%)

Riboflavín B2

0,70 mg

50%

Niacín B3

8,00 mg

50%

Kyselina pantoténová

3,00 mg

50%

Biotín B7

25,00 μg

50%

Pyridoxín B6

0,70 mg

50%

Vitamín C

40 mg

50%

Zinek

5,00 mg

50%

Selen

27,5 μg

50%

Měď

0,5 mg

50%

Jód

75 μg

50%

 

Doporučené dávkování:

Zalijte 1 sáček vodou nebo jinou tekutinou (např. rostlinné mléko). Produkt můžete přidat do vaší oblíbené kaše, smoothie, pudinku a jiných řidších pokrmů.

Obsah: 10g

Počet porcí: 1

Upozornění:

Doplněk stravy. Výrobek není náhradou pestré a vyvážené stravy. Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Skladujte v suchu při teplotě do 25 stupňů Celsia, mimo dosah dětí. Výrobce neručí za škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním.

Minimální trvanlivost do: znázorněná na obalu.

Aktivní látky

Kolagenové peptidy jsou malé kousky bílkovin z živočišného kolagenu. Samotný kolagen je jedním z materiálů, které tvoří chrupavky, kosti a kůži. Kolagenové peptidy vznikají rozkladem celých kolagenových proteinů na menší kousky.

Biotin B7

Biotin je důležitou součástí enzymů v těle. Tyto enzymy rozkládají látky jako tuky a sacharidy. Nízká hladina biotinu se obvykle identifikuje podle symptomů, které zahrnují řídnutí vlasů, červené šupinaté vyrážky kolem očí, nosu a úst. Biotin se běžně používá i při vypadávání vlasů, lámavosti nehtů, ale neexistují žádné kvalitní vědecké důkazy na podporu tohoto použití.

Zinek

Zinek může účinně snížit zánět, posílit imunitu, snížit riziko nemocí souvisejících s věkem, urychlit hojení ran a zlepšit příznaky akné. Je potřebný pro srážlivost krve, funkci štítné žlázy a mnohé další. Hraje také klíčovou roli při udržování zraku a může mít účinky proti virům. Zinek je esenciální stopový prvek běžně se vyskytující v červeném mase, drůbeži a rybách. V malých množstvích je potřebný pro lidské zdraví a růst. Tělo si nadbytečný zinek neukládá, proto jej musí přijímat ze stravy.

Niacin B3

Niacin, také známý jako vitamín B3. Ve skutečnosti ho ke správnému fungování potřebuje každá část lidského těla. Jako doplněk může niacin kromě jiných výhod pomoci snížit hladinu cholesterolu, zmírnit artritidu a zvýšit funkci mozku. Není však vhodné užívat velké dávky kvůli vedlejším účinkům.

Riboflavin B2

Riboflavin je vitamín B2. Ve velké míře se vyskytuje v potravinách rostlinného i živočišného původu včetně mléka, masa, vajec, ořechů, obohacené mouky a zelené zeleniny. Je potřebný pro správný vývoj pokožky, výstelky trávicího traktu, krevních buněk a funkce mozku. Lidé nejčastěji používají riboflavin na migrénu a na vysoké hladiny homocysteinu v krvi. Používá se také na akné, svalové křeče, ale neexistují žádné kvalitní vědecké důkazy na podporu těchto jiných použití.

Kyselina pantotenová

Kyselina pantotenová je vitamín B5. Ve velké míře se vyskytuje v rostlinách i zvířatech včetně masa, zeleniny, obilných zrn, luštěnin, vajec a mléka. Kyselina pantotenová pomáhá tělu využívat sacharidy, bílkoviny a lipidy. Je také důležitá pro udržení zdravé pokožky. Vitamin B5 je dostupný jako kyselina D-pantotenová, stejně jako dexpantenol a pantotenát vápenatý. Lidé nejčastěji užívají kyselinu pantotenovou při doplnění jejího nedostatku, ale neexistují žádné kvalitní vědecké důkazy na podporu tohoto použití.

Pyridoxine B6

Všechny vitamíny B pomáhají tělu přeměňovat potravu (sacharidy) na palivo (glukózu), které se používá k výrobě energie. Tyto vitamíny skupiny B, často označované jako vitamíny B-komplex, také pomáhají tělu metabolizovat tuky a bílkoviny. Vitamíny B-komplexu jsou potřebné pro zdravou pokožku, vlasy, oči a játra. Pomáhají také správnému fungování nervového systému. Všechny vitamíny B jsou rozpustné ve vodě, což znamená, že tělo si je neukládá. Je potřebný pro normální vývoj a funkci mozku a pomáhá tělu vytvářet hormony serotonin a norepinefrin, které ovlivňují náladu, a melatonin, který pomáhá regulovat tělesné hodiny.

Vitamin C

Vitamin C je esenciální vitamín, který se musí konzumovat ve stravě. Vitamin C je potřebný pro správný vývoj a fungování těla. Hraje důležitou roli v imunitní funkci. Historicky se vitamín C používal k prevenci a léčbě kurděje. Dnes lidé nejčastěji používají vitamín C k prevenci a léčbě běžného nachlazení. Používá se také při autismu, rakovině prsu, srdečních chorobách a mnoha dalších onemocněních, ale neexistují žádné kvalitní vědecké důkazy na podporu mnoha z těchto použití.

Selen

Selen je esenciální stopový minerál nacházející se v půdě, vodě a některých potravinách. Je důležitým faktorem v mnoha tělesných procesech. Selen zvyšuje antioxidační účinky v těle. Lidé běžně používají selen ke snížení rizika vysokého krevního tlaku během těhotenství. Používá se také při rakovině prostaty, komplikacích způsobených statinovými léky, abnormálních hladinách cholesterolu, kataraktu atd., ale neexistují žádné kvalitní vědecké důkazy na podporu většiny těchto použití.

Jak účinkuje Verisol?

Co se týče účinků produktu Verisol, v první řadě je důležité říci to, že specifické peptidy jsou výsledkem různých katabolických procesů. Zvyšují celkový metabolismus kolagenu, díky čemuž se vyrovnává jeho degradace v dermu. Výsledkem je dodání kolagenu a extracelulární matrix. Tyto složky se totiž vlivem prostředí a věku redukují.
Zlepšuje zdraví pokožky

Verisol obsahuje zmíněné specifické peptidy, které podporují tvorbu kolagenu. Díky tomu zlepšují celkový stav a zdraví pokožky. Verisol se podává ústně, přičemž ovlivňuje produkci kolagenu již zevnitř. Množství vědeckých studií také potvrdily, že Verisol zmírňuje tvorbu vrásek a zvyšuje vlhkost pokožky.


Vyšší elasticita1

Díky obsahu produktu, Verisol působí také na elasticitu pokožky. V rámci tohoto účinku byly provedeny i vědecké studie, které potvrdily, že ženy ve věku 35–55 let měly po použití Verisolu až o 15 % vyšší elasticitu. Tato studie probíhala několik týdnů, přičemž se zjistilo, že ženy měly stále vyšší elasticitu pokožky. Mimo jiné velkou výhodou je i perorální užívání, které má vyšší účinnost.

1Perorální suplementace kolagenových peptidů příznivě ovlivňuje fyziologii lidské kůže: placebem kontrolovaná studie.

Proksch E., Segger D., Degwert J., Schunck M., Zague V., Oesser S. Skin Pharmacol Physiology, srpen 2013

Redukuje vrásky2

Tak, jak jsme si již výše vzpomínali, přípravek Verisol dokáže zmírnit projevy vrásek i jejich redukci. Uskutečnila se také studie, kde se zaměřili na více než 100 žen ve středním věku. Prokázalo se, že Verisol redukuje vrásky již po čtyřech týdnech, přičemž se podporuje i tvorba prokolagenu.

Orální příjem specifických kolagenových peptidů redukuje vrásky a zvyšuje syntézu dermální matrice.

Proksch E., Segger D., Degwert J., Schunck M., Zague V., Oesser S. Skin Pharmacol Physiology, Prosinec 2013
Snižuje celulitidu

Verisol je produkt, který obsahuje speciální peptidy. Ty dokáží i snížit projevy celulitidy, popřípadě ji redukovat. Celulitida, nebo jinak řečeno pomerančová kůže, je problémem přibližně 85% žen po celém světě. I to je důvod, proč se uskutečnila vědecká studie, která se zabývala účinky produktu Verisol na celulitidu.

Tento problém vzniká zejména důsledkem podkožního tuku, popřípadě nadbytkem intersistální tekutiny. Verisol je v tomto případě skvělým řešením, protože jako z mála produktů účinkuje přímo na extracelulární matrix, čímž zvyšuje efektivitu účinků.


Výrazně zlepšuje skóre celulitidy3

Nedávno byla provedena studie, které se zúčastnilo něco přes 105 žen. Potvrdilo se, že příjem 2,5 g Verisolu perorálně dokáže snížit skóre celulitidy. Celkový účinek byl měřen po 3 až 6 měsících a bylo prokázáno, že Verisol obnovuje normální strukturu kůže a podkožní tkáně.

První výsledky už bylo na těle vidět po 3 měsících, ale po šesti to bylo maximálně patrné. Vše také závisí na indexu hmotnosti a na celkovém stavu pokožky. Mimo jiné, studie se prováděla v porovnání se ženami, kterým byl dán jen placebo efekt.

3JOURNAL OF MEDICAL FOOD, J Med Food 00 (0) 2015, 1 – 9, DOI: 10.1089/jmf.2015.0022, Doplněk stravy se specifickými kolagenovými peptidy má příznivý účinek na morfologii celulitidy, který závisí na indexu

Michael Zague, Steffen Oesser, Ehrhardt Porksch

Podporuje růst a zdraví nehtů4

Kolagen je známá stavební část nehtů. Při jeho nedostatku tak pochopitelně dochází k jejich lámavosti. Mimo jiné, mnoho žen trpí právě třepením nehtů, jejich olupováním a drsností. Verisol je v tomto případě ideálním řešením. Výrazně totiž zlepšuje zdraví nehtů, což se opět potvrdilo iv jedné z mnoha studií.

Účinky Verisolu na nehty se prokázaly ve studii, kde se zúčastnilo několik desítek lidí. První účinky se objevily již po dvou měsících. Po půlroce se zdraví nehtů zlepšilo téměř o polovinu, což jsou skvělé výsledky! Přes 75 % žen vnímalo po šesti měsících své nehty jako zdravější, delší a pevnější.

4Hexsel D, Zague V, Schunck M, Siega C, Camozzato FO, Oesser S. Perorální suplementace se specifickými bioaktivními kolagenovými peptidy zlepšuje růst nehtů a snižuje příznaky jejich lámavosti. J Cosmet Dermatol. 2017;00:1-7. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/jocd.12393

Zdroje:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: