Superstrava Super Collagen Coffee Upgraded 93g

Kód: 9088
Novinka Množstevní sleva
Značka: Superstrava
390 Kč 322 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
19.6.2024

S kolagenem můžete svou ranní kávu přeměnit na výživovou bombu, přičemž vyrovnáte účinky kofeinu s proteiny, což znamená, že budete mít energii na celý den.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Možná si kolagen spojujete s drahými krémy proti vráskám, ale když si prohlédnete sociální sítě jako Instagram nebo Youtube, dozvíte se, že nejedna fitness blogerka má v oblibě právě kolagenovou kávu. Světem se nese nový trend kolagenové kávy, ale co kolagen je a proč si ji lidé tak oblíbili? Jaké výhody přináší našemu zdraví?

Co je kolagen?

Kolagen je jednou z živin, které se nacházejí v želatinu, která je pryžovou látkou, která pochází z kostí zvířat, především z hospodářských zvířat, drůbeže a mořských plodů. Kolagen nemá žádnou chuť, a pro mnohé to znamená, že jej lze snadno konzumovat pravidelně.

Zatímco kosti jsou bohaté na kolagen, obsahují také jiné aminokyseliny jako glycin a glutamin, které mají mnoho výhod pro celé tělo.

Výhody pravidelného pití kolagenové kávy

S kolagenem můžete svou ranní kávu přeměnit na výživovou bombu, přičemž vyrovnáte účinky kofeinu s proteiny, což znamená, že budete mít energii na celý den.

Zlepšuje trávení

Chceme-li, aby bylo naše stravování co nejúčinnější, naše tenké střevo musí absorbovat dobré živiny z potravin. Bez dostatečné trávicí funkce v žaludku nebo tenkém střevě nebude mít správné stravování mnoho výhod.

Kolagen dokáže chránit slizniční výstelky trávicího systému, které hrají obrovskou roli při vstřebávání a úplném trávení.

Vyživuje pokožku, nehty a vlasy

Naše vlasy, kůži a nehty jsou odrazem toho, co se děje uvnitř našeho těla. Aminokyseliny, jako jsou ty, které se nacházejí v kolagenu, mohou vyživovat vlasy, pokožku a vlasy, protože obnovují buňky a poskytují jim pružnost – bez toho je pokožka suchá a vlasy a nehty lámavé. Může také pomoci snížit příznaky stárnutí na pokožce včetně vrásek a jemných čárek.

Posiluje játra

Zatímco káva má některé vlastní výhody zlepšující funkci jater, kolagen může být mimořádně užitečnou podporou při posílení role hlavního detoxikačního orgánu. Játra mají mnoho povinností, z nichž nejdůležitější je vylučování toxinů. Játra filtrují krev, odstraňují toxiny a chemikálie a připravují je, aby byly vyloučeny z těla přes střeva a močový měchýř. Když jsou mechanismy za těmito detoxikačními cestami ohroženy, tělo zůstává více toxické.

Příprava: 3,1 g = 1 kopcová čajová lžička zalít 150 ml Max. 80°C vody.

Doporučené dávkování: maximálně 3 porce denně. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Obsahuje kofein! Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy.

Složení 1 porce 3,1g: instantní káva 1,5g, INULIN rozpustná vláknina z čekanky (Cychorium intibus) 0,6g, VERISOL BIOACTIVE COLLAGEN PEPTIDES 1g (ODD kolagenu VERISOL = 2,5g. 1 porce Collagen Coffee pokryje 40% ODD)

Výživové údaje na 100g

Energetická hodnota 1338 KJ/319 kcal
Tuk 0,24g z toho nás. Mastné kyseliny 0,10g
Sacharidy 27,97g z toho cukry 4,57g
Bílkoviny 39,68g
Sůl 0,09g
Vláknina 22,35g


Jak účinkuje Verisol?

Co se týče účinků produktu Verisol, v první řadě je důležité říci to, že specifické peptidy jsou výsledkem různých katabolických procesů. Zvyšují celkový metabolismus kolagenu, díky čemuž se vyrovnává jeho degradace v dermu. Výsledkem je dodání kolagenu a extracelulární matrix. Tyto složky se totiž vlivem prostředí a věku redukují.

Zlepšuje zdraví pokožky

Verisol obsahuje zmíněné specifické peptidy, které podporují tvorbu kolagenu. Díky tomu zlepšují celkový stav a zdraví pokožky. Verisol se podává ústně, přičemž ovlivňuje produkci kolagenu již zevnitř. Množství vědeckých studií také potvrdilo, že Verisol zmírňuje tvorbu vrásek a zvyšuje vlhkost pokožky.

Vyšší elasticita1

Díky obsahu produktu, Verisol působí také na elasticitu pokožky. V rámci tohoto účinku byly provedeny i vědecké studie, které potvrdily, že ženy ve věku 35–55 let měly po použití Verisolu až o 15 % vyšší elasticitu. Tato studie probíhala několik týdnů, přičemž se zjistilo, že ženy měly stále vyšší elasticitu pokožky. Mimo jiné velkou výhodou je i perorální užívání, které má vyšší účinnost.

1Perorální suplementace kolagenových peptidů příznivě ovlivňuje fyziologii lidské kůže: placebem kontrolovaná studie. Proksch E., Segger D., Degwert J., Schunck M., Zague V., Oesser S. Skin Pharmacol Physiology, srpen 2013

Redukuje vrásky2

Tak, jak jsme si již výše vzpomínali, přípravek Verisol dokáže zmírnit projevy vrásek i jejich redukci. Uskutečnila se také studie, kde se zaměřili na více než 100 žen ve středním věku. Prokázalo se, že Verisol redukuje vrásky již po čtyřech týdnech, přičemž se podporuje i tvorba prokolagenu.

2Orální příjem specifických kolagenových peptidů redukuje vrásky a zvyšuje syntézu dermální matrice.

Proksch E., Segger D., Degwert J., Schunck M., Zague V., Oesser S. Skin Pharmacol Physiology, Prosinec 2013
Snižuje celulitidu

Verisol je produkt, který obsahuje speciální peptidy. Ty dokáží i snížit projevy celulitidy, popřípadě ji redukovat. Celulitida, nebo jinak řečeno pomerančová kůže, je problémem přibližně 85% žen po celém světě. I to je důvod, proč se uskutečnila vedecká studie, která se zabývala účinky produktu Verisol na celulitidu.

Tento problém vzniká zejména důsledkem podkožního tuku, popřípadě nadbytkem intersistální tekutiny. Verisol je v tomto případě skvělým řešením, protože jako z mála produktů účinkuje přímo na extracelulární matrix, čímž zvyšuje efektivitu účinků.

Výrazně zlepšuje skóre celulitidy3

Nedávno byla provedena studie, které se zúčastnilo něco přes 105 žen. Potvrdilo se, že příjem 2,5 g Verisolu perorálně dokáže snížit skóre celulitidy. Celkový účinek byl měřen po 3 až 6 měsících a bylo prokázáno, že Verisol obnovuje normální strukturu kůže a podkožní tkáně.

První výsledky už bylo na těle vidět po 3 měsících, ale po šesti to bylo maximálně patrné. Vše také závisí na indexu hmotnosti a na celkovém stavu pokožky. Mimo jiné, studie se prováděla v porovnání se ženami, kterým byl dán jen placebo efekt.

3JOURNAL OF MEDICAL FOOD, J Med Food 00 (0) 2015, 1 – 9, DOI: 10.1089/jmf.2015.0022, Doplněk stravy se specifickými kolagenovými peptidy má příznivý účinek na morfologii celulitidy, který závisí na indexu

Michael Zague, Steffen Oesser, Ehrhardt Porksch

Podporuje růst a zdraví nehtů4

Kolagen je známá stavební část nehtů. Při jeho nedostatku tak pochopitelně dochází k jejich lámavosti. Mimo jiné, mnoho žen trpí právě třepením nehtů, jejich olupováním a drsností. Verisol je v tomto případě ideálním řešením. Výrazně totiž zlepšuje zdraví nehtů, což se opět potvrdilo iv jedné z mnoha studií.

Účinky Verisolu na nehty se prokázaly ve studii, kde se zúčastnilo několik desítek lidí. První účinky se objevily již po dvou měsících. Po půlroce se zdraví nehtů zlepšilo téměř o polovinu, což jsou skvělé výsledky! Přes 75 % žen vnímalo po šesti měsících své nehty jako zdravější, delší a pevnější.

4Hexsel D, Zague V, Schunck M, Siega C, Camozzato FO, Oesser S. Perorální suplementace se specifickými bioaktivními kolagenovými peptidy zlepšuje růst nehtů a snižuje příznaky jejich lámavosti. J Cosmet Dermatol. 2017;00:1-7. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/jocd.12393

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: