Jaké jsou výhody hořké čokolády? Toto jsou ty nejvýznamnější!

Čokoláda v současnosti patří mezi ty nejoblíbenější potraviny. Rozhodně se však není čemu divit. Lahodná chuť čokolády je jednoduše nenahraditelná. V tomto článku si povíme něco o té hořké.

Obecně platí, že čokoláda se rozděluje na více druhů. Jedná se například o mléčnou čokoládu, bílou nebo hořkou. Co se týče hořké čokolády, lidé ji buď zbožňují, nebo prostě nesnášejí. Do které skupiny patříte vy? Ať už je to jakkoli, v tomto článku se můžete dočíst něco o největších benefitech hořké čokolády, o kterých jste možná dosud ani neslyšeli.

Vysoký obsah živin

Možná byste nevěřili, ale hořká čokoláda obsahuje opravdu velké množství živin. Samozřejmě záleží také na konkrétní čokoládě a výrobci. To se totiž odlišuje rozličným obsahem kakaa. Obecně však platí, že hořká čokoláda obsahuje kakaový prášek, máslo a cukr.

Tím to ale rozhodně nekončí. Při zakoupení opravdu kvalitní hořké čokolády přijímáte i zdraví prospěšné látky. Jedná se například o polyfenoly. Zajímavostí je, že právě hořká čokoláda obsahuje více prospěšných látek tohoto typu, jako například zelený čaj. Mimo jiné, hořká čokoláda může obsahovat také flavanoly, kofein, tryptofan či theobromin.

Aké sú výhody horkej čokolády Toto sú tie najvýznamnejšiea

Snižuje krevní tlak

Hořká čokoláda se v současnosti doporučuje konzumovat iz toho důvodu, že díky vysokému obsahu živin příznivě působí na zdravotní stav. Je dokázáno, že snižuje krevní tlak, při čemž zlepšuje i průtok krve. Důkazem toho jsou vědecké studie, které probíhaly v zahraničí, pod dohledem těch největších odborníků.

Jak dobře víte, vysoký krevní tlak je velmi nebezpečný, neboť dochází ke zvýšené námaze srdce. Důsledkem toho mohou být kardiovaskulární onemocnění, která jsou v dnešní době velmi častá. Lidé, kteří trpí vysokým krevním tlakem se léčí pilulkami, avšak skvělou prevencí může být právě hořká čokoláda.

Prevence srdečních onemocnění

Za nejčastější civilizační onemocnění se považují právě ta kardiovaskulární. Je totiž dokázáno, že hořká čokoláda snižuje LDL cholesterol, který je špatný a negativně působí na zdraví člověka. Pokud bychom to však měli brát z toho dlouhodobého hlediska, znamená to, že bude docházet k menšímu usazování špatného cholesterolu v cévách.

Díky tomu nedojde k ucpání ani infarktu myokardu. Klinické studie z mnoha zemí dokazují, že skutečně došlo k výraznému poklesu výskytu srdečních onemocnění u lidí, kteří konzumovali hořkou čokoládu pravidelně.

Aké sú výhody horkej čokolády Toto sú tie najvýznamnejšieb

Zlepšuje myšlení

Pravděpodobně jste už nejednou zažili těžký den. Čekala vás zkouška, popřípadě pracovní pohovor a vy jste už nevěděli, co máte od stresu dělat? V tom případě máme pro vás řešení. Je dokázáno, že existují potraviny, které zlepšují paměť a myšlení. Výjimkou není ani hořká čokoláda. Pokud si tedy dáte kostku čokolády před těžkým dnem, děláte dobře.

Dokáže totiž podpořit funkce mozku a koncentraci. Mimo jiné, obsah kakaa v hořké čokoládě má příznivý vliv také u starších lidí. Může zlepšit verbální plynulost a soustředění.

Ochrana před sluncem

Léto je už skoro za rohem a vy přemýšlíte nad tipy, jak se chránit před přímým slunečním zářením? Samozřejmě, opalovací krémy by vám chybět neměly. Také je však potvrzeno, že hořká čokoláda je skvělým řešením pro vaši pokožku. Flavanoly, které obsahuje, chrání pokožku před poškozením, zlepšují prokrvení a pleť hydratují.

Proto, pokud plánujete dovolenou u moře, zakomponujte větší konzumaci hořké čokolády. Mnohé studie již tyto jedinečné účinky potvrdily, nicméně u každého člověka to může ovlivňovat jinak.

Proto neváhejte a zařaďte do svého jídelníčku více tmavé čokolády. Stačí vám pár kostek denně a zdravotní benefity se dostaví téměř ihned.

4061_superstrava-super-chocolate

⇒ Doporučujeme: Super Chocolate ⇐